. .
برنامه های حرم مطهر رضوی
بنر آرشیو موسیقی رضوی
مصاحبه مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی با رادیو اربعین
Flash Palyer Required
حجم :
4.91 MB
تاريخ: 1396/8/12 جمعه

مدیر کل روابط عمومی آستان قدس رضوی با اشاره به تأکید تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر حفظ ماهیت مردمی حماسه بزرگ اربعین حسینی گفت: ستاد مردمی برگزاری حماسه پیاده‎روی حسینی در تمام مرزهای میان ایران و عراق و همچنین مرز میرجاوه برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی فعال شده است.

به گزارش آستان نیوز، محمدامین توکلی زاده در گفت و گو با رادیو اربعین تاکید کرد: دفاتر استانی آستان قدس رضوی با کمک تشکل‎های مردمی که از قبل با این آستان مقدس ارتباط داشته‎اند به ویژه در استان‎ها و شهرهای مرزی کشور آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی و محبین اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام هستند.
وی در ادامه تصریح کرد: با تشکیل ستاد مردمی برگزاری حماسه پیاده‏‌روی اربعین حسینی، 3 معاونت در آستان قدس رضوی به صورت مستقیم برای پشتیبانی از این ستاد فعال شدند.

توکلی زاده با اشاره به تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر حفظ ماهیت مردمی حماسه اربعین حسینی گفت: این ستاد کاملا مردمی است و با کمک تشکل‏های مردمی مرتبط با آستان قدس رضوی اداره می‎شود و همه هزینه‎ها از طریق کمک‎های مردمی تأمین می‎شود.

مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه‎ آستان قدس رضوی با اشاره به خدمت‎رسانی آستان قدس رضوی در مرز میرجاوه، تصریح کرد: مشکلات فراوانی در این مرز به دلیل عدم تدبیر مسئولان پاکستانی بوجود آمده است که حل این مشکلات ورود پرقدرت دستگاه دیپلماسی کشور را می‌طلبد.

توکلی زاده ضمن تکذیب سخنان استاندار سیستان و بلوچستان که بروز این مشکلات را در مرز میرجاوه به دلیل عدم پایبندی آستان قدس رضوی به تعهدات خود عنوان کرده بود، تأکید کرد: آستان قدس رضوی هیچ تعهدی نسبت به ارائه خدمات در این استان و در مرز میرجاوه نداشته است و هر آنچه در این مرز از سوی آستان قدس رضوی در حال انجام است به صورت خودجوش صورت می‌پذیرد.

وی در ادامه با بیان این مطلب که هم‎اکنون 400 نفر از نیروهای خادمیار آستان قدس رضوی در مرز میرجاوه در حال خدمت رسانی هستند، گفت: در حال حاضر نیز طبق دستور تولیت آستان قدس رضوی محموله‎ای برای کمک به زائران گرفتار در این مرز آماده شده و در حال ارسال است و مطمئنا آستان قدس رضوی هرآنچه در توان داشته باشد برای تسهیل امر زیارت انجام خواهد داد و از طریق دستگاه دیپلماسی پیگر رفع مشکل پیش آمده هستیم.

توکلی زاده همچنین گفت: امسال آستان قدس رضوی تمرکز خدمت رسانی خود را در کشور عراق معطوف به شهر سامرا کرده است، چراکه بیشتر تمرکز امکانات در حال حاضر در مسیر نجف تا کربلا مستقر شده و در شهرهایی نظیر سامرا همچنان نیازمند همیاری مردمی هستیم.

 
.
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات مخاطبان:
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
تعداد بازديد اين صفحه: 547